Výcvik a seskoky volným pádem AFF – IAFF

Seskoky a výcvik AFF

Seskok IAFF

Tento kurz je určen pro ty z Vás, co již provedli tandemový seskok, nebo prošli základním výcvikem a chtějí si vyzkoušet volný pád za asistence dvou instruktorů. Kurz se skládá z jednodenní teoretické a pozemní přípravy, která je stejná jako u výcviku AFF. Pokud se Vám seskok volným pádem zalíbí a rozhodnete se pokračovat, dokoupíte si zbývající seskoky a změníte tento kurz na výcvik AFF.

• Kurz budete provádět na nejmodernějších padácích křídlech typu Falcon. Tyto komplety jsou v tandemovém uspořádání na zádech a jsou vybaveny hlavním i záložním padákem.
  • Každý komplet je vybaven zabezpečujícím přístrojem cypres, který slouží k automatické aktivaci záložního padáku v případě selhání hlavního bez zásahu parašutisty.
  • Budete vybaveni kombinézou, přilbou, brýlemi, výškoměrem, akustickým signalizátorem výšky a vysílačkou pro komunikaci s instruktorem při letu na padáku.
  • Na seskok potřebujete lékařské osvědčení od leteckého lékaře a sportovní obuv. Vše ostatní dostanete od nás

AFF - Accelerated Freefall Training - Zrychlený výcvik volného pádu

Výcvik AFF slouží k získání základních dovedností jako je technika volného pádu a řízení padáku. Kurz se skládá z 8 základních úloh a jednoho tandemového seskoku na úvod. Na bezpečnost každého seskoku dohlíží přímo ve vzduchu kvalifikovaní instruktoři.

Tři seskoky absolvujete se dvěma instruktory

• Před Vaším prvním AFF seskokem musíte projít 10 hodinovou pozemní přípravou a strávíte deset minut ve větrném tunelu v Praze.
  • Ke každému studentovi jsou přiděleni dva zkušení instruktoři.
  • Svůj první seskok můžete v případě dobrého počasí uskutečnit ihned po tomto kurzu. První volný pád trvá okolo 50 sec. a dohlížejí na vás 2 instruktoři.
  • Na přistání budete navigováni ze země pomocí vysílačky.
  • V průběhu druhého a třetího seskoku pokračujete v získávání základních dovedností jak ovládat svoje tělo za volného pádu a naučíte se udržovat přehled o výšce nad zemí v průběhu volného pádu.

Čtyři další seskoky absolvujete s jedním instruktorem

• Naučíte se provádět horizontální zatáčky,klouzání dopředu, dozadu, do stran, stoupání a vyklesávání, jak se správně vysadit z letadla a pokročilejší manévry jako jsou salta nebo se umět dostat z úmyslně navozené nestabilní pozice těla.
  • Jakmile jste připraveni, předvedete instruktorovi samostatně tyto dovednosti přímo za volného pádu.
  • Každý seskok je filmován a instruktor pak s Vámi na zemi váš výkon rozebere.

OSMÝ SESKOK JDETE SÓLO!

Závěrečný seskok z výšky 2200m. Je to první seskok, kdy vyskakujete z letadla sami a musíte ukázat, že zvládnete v krátkém čase zaujmout stabilní prsní polohu.

Termíny kurzů AFF/IAFF

čtvrtek – od 08:00 do 17:00 teorie a pozemní příprava – učebna Dolní 12
Sobota, Neděle – předseskoková příprava a seskoky padákem na letišti
termíny:

Větrný tunel - Skydive arena

Jak vlastně větrný tunel funguje

Vzduch se ve větrném tunelu pohybuje vysokou rychlostí vzhůru. V něm mohou lidé létat, aniž by k tomu potřebovali padáky nebo letadla. Vzduch proudí v rozmezí rychlostí 170 – 300 km/hod. Rychlost proudu vzduchu reguluje operátor dohledového pracoviště podle zkušeností a potřeb letce (na nejvyšších rychlostech létají zkušení skydiveři v polohách hlavou dolů apod).Studenti se naučí ovládat své tělo za volného pádu, před samotným seskokem.

Seskoky AFF - IAFF - ceník - větrný tunel Skydive Arena

V ceně výcviku AFF jsou zahrnuty : (pozemní, teoretická příprava, seskoky dle úloh).

V ceně kurzu máte dále: základy létání ve větrném tunelu v Praze i ubytování na letišti v Kolíně.